Sprawdzone marki !

Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła?

- niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału

-  nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania

- pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników

-  szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)

-  długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat

-  pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego – łatwo można uzyskać niskooprocentowany kredyt lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną, mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla. Jednak, aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła/pieca elektrycznego lub, mniej niż w kotle węglowym.

-  udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta – w przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii tzw. „zielonym prądem”

- pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku

- polityka państwa będzie coraz „bardziej przyjaźniejsza” dla powszechnego stosowania pomp ciepła – wzorem krajów europejskich i u nas należy się spodziewać bezzwrotnych dotacji wspomagających inwestycje i specjalne taryfy energii elektrycznej (niższe od obecnych) dla zasilania pomp ciepła.

Daikin

Doskonałe dopasowanie do nowych budynków Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda stanowią odpowiednie rozwiązanie dla nowych mieszkań lub budynków. Połączenie ich z układem ogrzewania podłogowego lub grzejnikami niskotemperaturowymi to konfiguracja, która pobiera mniej energii do ogrzewania Twojego domu. Zaprojektowane w Europie dla Europy, nasze pompy ciepła powietrze-woda nadają się do stosowania we wszystkich strefach klimatycznych Europy przez cały rok. Zasilanie energią ze źródła odnawialnego Pobierając energię odnawialną z powietrza, nasza niskotemperaturowa jednostka Daikin Altherma ogrzewa, chłodzi i zaopatruje Twój dom w ciepłą wodę w sposób nie naruszający równowagi ekologicznej. Zasilanie energią odnawialną w 75% pobieraną z powietrza oraz w 25% energią elektryczną Osiąga klasę A++ efektywności energetycznej dla ogrzewania
Pobierz katalog

Vaillant


W Twoim miejscu na ziemi musisz czuć się dobrze. Zatroszczymy się, by nigdy nie zabrakło w nim komfortu termicznego, który zapewnią Ci systemy pomp ciepła marki Vaillant. Ciesz się ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą, które płyną do ciebie w oparciu o inteligentne rozwiązania, działające z niespotykaną wydajnością i niską emisją. Doświadczaj nowych rzeczy, chłoń wrażenia i nie przejmuj się ciepłem w swoim domu. Inteligentne urządzenia marki Vaillant są intuicyjne w obsłudze, więc oszczędzają czas, który możesz przeznaczyć na przyjemności. A dzięki niespotykanej wydajności nasze pompy ciepła znacząco obniżają rachunku za ogrzewanie, dzięki czemu w Twoim portfelu zostaje więcej pieniędzy.
Pobierz katalog

Profesjonalny serwis

Serwis

Autoryzowane uruchomienie i opieka gwarancyjna Serwisu Autoryzowanego jest w cenie zestawu urządzeń. Serwis firmy Daikin i Vaillant to kompleksowa obsługa Twojego urządzenia. Innowacyjne, nowoczesne i unikatowe w branży rozwiązania sprawiają, że eksploatacja urządzeń obu firm jest prosta i efektywna.

Infolinia

Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji. Odpowiedzą na każde pytanie.

Partnerzy serwisowi

Korzystając z Serwisu w prosty sposób odnajdziesz kontakt do Partnera Serwisowego firmy Daikin lub Vaillant

Aktualne certyfikaty